Rumori di Spogliatoio

Ragnar Klavan: Pirlo on tõeline maestro ja 'Kostja' on sarnane

Angelo PalmeriComment

English version available here


Mõned nädalad tagasi tekkis meil võimalus kohtuda Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavaniga, kes mängib igapäevaselt klubijalgpalli Saksamaa kõrgliigas FC Augsburgi ridades. “Raku” on hetkel ainuke Eesti koondislane, kes mängib Saksamaa kõrgliigas ning Eesti fännid jälgivad tema tegemisi Švaabimaa klubi eest samasuguse kirega nagu see oleks Eesti klubi.

Meil omaltpoolt oli suur rõõm kinkida Eesti rahvuskoondise kaptenile Andrea Pirlo elulooraamat, mis jõudis poelettidele juba rohkem kui kuu aega tagasi (rohkem infot siit).

Suur aitäh! Suurepärane kingitus, kindlasti hakkan seda lugema,” ütles entusiastlikult 28-aastane keskkaitsja. Meil tekkis võimalus küsida tema enda mälestusi seoses Andrea Pirloga.

Itaalia külastas Tallinnat Euro 2012 kvalifikatsioonimängude raames, kus Eestil tuli leppida 2-1 kaotusega.

Ta on tõeline maestro,” ütles Ragnar kõhklusteta ning ei väsinud korrutamast seda, millise maailmaklassi kuuluva mängijaga Andrea Pirlo puhul tegu on. “Minu silmis on ta praegu üks maailma parimaid keskpoolkaitsjaid. See, kuidas ta liigub, tema söödud, tema maailmaklassi staatus… Tema vastu on mängitud ja see oli uskumatu kogemus. Seda oli väga hea vaadata, kuidas ja mida ta väljakul korda saatis.

Ka “Rakule” esitasime samasuguse küsimuse nagu Eesti Jalgpalli Liidu presidendile Aivar Pohlakulegi: kes siis õigupärast võiks olla Eesti Pirlo? Kas Eesti koondise kapten nõustub Pohlakuga, kes pakkus selleks välja Dimitrijevi?

Ma näen Dimitrijevi rohkem kaitsva ja lõhkuva keskpoolkaitsjana, mängijana, kes võtab palle vastastelt ära ja annab need siis Vassiljevile, kes alustab mängu ülesehitust. Vassiljev on kindlasti rohkem Pirlo moodi.

Klavani sõnadest õhkub hästi välja see, kui tähtis lüli Konstatin Vassiljev Eesti koondise jaoks on, kuid kes pidi viimased mängud Rootsi ja Sloveeniaga vigastuse tõttu vahele jätma. “Kostja arusaamine, mõistmine mängust ja tema nägemus on kõik sarnased Pirlo omaga. Kui me tõmbaks paralleele Eesti ja Itaalia vahel, on Kostja kindlasti rohkem sarnane Andreaga.

Kuid mida loodab Ragnar leida Pirlo elulooraamatust? “Kõige rohkem loodan ma teada saada mitmeid nõuandeid, kuidas liikuda edasi karjääriredelil või kuidas muuta ennast paremaks jalgpalluriks.

Ragnar Klavan koos klubi kaaslasega, Sloveenia ründaja Tim Matavź enne mäng Lillekülas (Ragnar Klavan ametlik Facebooki lehekulg)

Ragnar Klavan koos klubi kaaslasega, Sloveenia ründaja Tim Matavź enne mäng Lillekülas (Ragnar Klavan ametlik Facebooki lehekulg)

Ragnar Klavanil on kirjas 97 mängu Eesti koondise eest ja ta on löönud nendes 3 väravat. Ta on ainult 3 mängu kaugusel astumaks 100 mängu klubisse, kus ootavad ees juba sellised legendaarsed nimed nagu Martin Reim (153 mängu), Marko Kristal (143), Andres Oper (134), Mart Poom (120), Kristen Viikmäe (115), Raio Piiroja (113), Enar Jääger (107) ja Indrek Zelinski (103). Sajanda mänguni võib ta jõuda juba selle aasta sees, kui Euro 2016. aasta kvalifikatsioonis astuvad vastu Leedu (9. oktoober, võõrsil), Inglismaa (12. oktoober, kodus) ning väikeriik San Marino (15. november, võõrsil).

Te saate jälgida Eesti rahvuskoondise tegemisi inglise keeles meie spetsiaalselt selleks loodud sektsioonis.

Kas sa soovid endale Kas sa soovid võita endale Andrea Pirlo eestikeelse elulooraamatu? Kui jah, siis vajuta siit!