Rumori di Spogliatoio

Andrea Pirlo: Eesti mängis hästi tänud mõnusale atmosfäärile

Angelo PalmeriComment

Oli jahe sügisõhtu Roomas, kui Juventus vormistas oma järjekordse võidu Itaalia liigas ja seda kohaliku Rooma Lazio vastu. Meie mees ei suutnud küll jalga valgeks saada, kuid oli mustvalgete üks parimaid mehi platsil. Peale mängu saabusid kõik mängijad rahulolevate ja naeratavate nägudega Olümpiastaadionilt ajakirjanike ette, isegi spordidirektor Marotta ja endine Juventuse keskväljamootor Pavel Nedved (praegune Juventuse juhatuse liige) ilmusid pressitsooni väga positiivses meeleolus. See-eest Lazio mehed olid väga pettunud ning peatumata läks neist igaüks meeskonna bussi. Nad pidasid vastu kõigest 24 minutit, kui Paul Pogba viis Juventuse juhtima üks-null. Prantsusmaa suurlootus Pogba valiti ka mängu parimaks. Mäng lõppes 3-0 Juventuse võiduga, 2 väravat vormistas veel argentiinlaset edurivimees Carlos Tevez.

Läheb aega, kuid lõpuks jõuab riietusruumist pressitsooni ka mees, keda me pikkisilmi ootasime. Ta on täpselt samasugune, nagu ta seda oli oma eelmises hittvideos, rahulik ning samal ajal väga stiilne ja intelligentne. "Calma! Calma! Ma tulen!" paistab ütlevat ta oma rahuliku, kuid kindla häälega, samal ajal lähenedes minule. Juventuse ametlikku ülikonda riietatult kannab ta jalas Nike tenniseid. Ebatavalist kooslust kandes, ei tundu tema puhul see  üldsegi kuidagimoodi imelik ning tundub, et kuna ta on Pirlo, siis sobib talle kõik perfektselt.

Ma juhin ta tähelepanu hüüdes: "Andrea! Andrea!" Ta ei kiirusta kuhugi ning peatub minu juures. Juventus võttis kindla võidu ning ta ei mänginud täispikka mängu, sest ta vahetati välja 75. minutil Arturo Vidali vastu.

Ma selgitan talle, et me avaldasime tema elulooraamatu Eestis ja Eesti lugejad on maestro raamatu võtnud vastu väga positiivselt. Me kingime talle ühe eksemplari ning palume temalt mõnele raamatule autogrammi. Ta on meiega suheldes väga kannatlik ja sõbralik. Ma kasutasin juhust ning küsisin temalt paar küsimust.

Andrea, Eesti fännidel oli võimalus sind imetleda 2010. aastal, kui te mängisite Eestiga Lillekülas. Mäletad sa seda mängu?
Jah, ma mäletan seda mängu ja see polnud absoluutselt kerge mäng meie jaoks. Me tulime just Lõuna-Aafrikast, mis oli täielik katastroof meile ning Prandelli oli meie uus treener. Ma mäletan, et Eesti juhtis meid poolajaks, kuid me suutsime tulla tagasi. See oli keeruline mäng, Eesti suutis meile suuri probleeme valmistada.

Kuidas sulle meeldis Eesti publik?
Kui ma õigesti mäletan, siis oli tegu väiksemat sorti staadioniga, kuigi üpris mõnusa atmosfääriga. Ma arvan, et just see aitas Eestil hästi mängida.

Äkki külastad sa tulevikus mingil ajal Tallinna? Tallinn on väga ilus linn.
Võimalik, kuid nagu sa mõistad, siis polnud meil seal Tallinnas väga palju aega turismiga tegeleda.

Mis sa ütleksid oma elulooraamatu lugejatele Eestis?
Ma lihtsalt soovin neid siiralt tänada, et nad on võtnud vaevaks minu raamatut lugeda.

Ma selgitan talle, et raamatu projektis lõid kaasa veel Suurbritannias elav kunstnik, kes valmistas meie raamatu jaoks esikaane ja Eesti-Itaalia tõlk, kes elab Sitsiilias.