Rumori di Spogliatoio

Andrea Pirlo, viimane Itaalia Meister

Angelo PalmeriComment
Pirlo oli Itaalia kapten kui 'Azzurri' külastas Lillekülas 2010 aastal (photo: Angelo Palmeri)

Pirlo oli Itaalia kapten kui 'Azzurri' külastas Lillekülas 2010 aastal (photo: Angelo Palmeri)

Andrea Pirlo on viimane Itaalia Meister ja seda tõepoolest suure algustähega.  Raskel ajal otsitakse tuge kangelastest ning Saapamaa jalgpall, mis elab läbi keerulisi aastaid, on selle leidnud temas. Pirlo võtab vähe sõna, aga kui ta seda juba teeb, siis nii, et öeldu jätaks jälje.

Oma raamatus ütleb ta: “Pärast 2014.a. Brasiilia MM’i lõpetan Itaalia koondise eest mängimise ja riputan armsaks saanud puutsad varna.” Päev peale seda, kui Itaalia oli saanud kibedavõitu kaotuse osaliseks, ei olnud ta oma esialgses otsuses sugugi enam nii kindel, vastupidi, Pirlo andis mõista, et jätkab.  Meelemuutuse põhjenduse võime leida raamatu lehekülgedelt, kus Pirlo kirjeldab oma emotsioone peale 2005.a. Meistrite Liiga finaali Istanbulis, kus AC Milan 3:0 eduseisu käest andis ning pidi lõpuks Liverpoolilt vastu võtma hävitava kaotuse. “Mõtlesin mängimise lõpetada, edasisel ei näinud olevat mingit mõtet,” tõdes Pirlo. Ometi leidis ta tõelise tshempionina endas jõudu oma karjääri kõige hävitavamast momendist üle saada, tulles järgmisel aastal Ateenas tagasi veelgi tugevamana ja võttes teenitud võidu sellesama Liverpooli üle.

Kas võime loota, et Andrea Pirlo on meiega ka Venemaa 2018.a. MM’il? Vastust sellele ei tea veel ka Pirlo ise, kes samas on öelnud: “Kuid selle hetkeni, kui see otsus sünnib, ei saa keegi paluda mul lahkuda. Välja arvatud ehk koondise peatreener Cesare Prandelli taktikalistel kaalutlustel.” Kuid ei saa see olema ka Prandelli, vaid kui, siis tema mantlipärija, kelle nime 66 miljoniline Itaalia publik saab teada mõne päeva pärast.


Raamat on müügil 'Apollo' ja 'Rahva Raamat' raamatupoodides (hind 16.49€).
Sama hinnaga on raamat kättesadav meie veebilehel siin 
Kui oled Apollo Klubi kaardiomanik, saad raamatut tellida vahem hinnaga siin
Vahem hinnaga on kättesaadav 'Rahva Raamatu' vebilehel ka (siin)