Rumori di Spogliatoio

Narva Trans vs. Pärnu Linnameeskond, match preview (EST) by W.U.

Angelo PalmeriComment

Focus on Narva Trans

Oma talviste täiendustega on näidanud, et klubi enam ei soovi leppida turniiritabeli keldriga, vaid unistab taas kõrgematest kohtadest ja eurosarjadest, millest laekunud osavõtuboonused viimaste 15 aasta jooksul olid Transi eelarve peamine tuluallikas. See aasta on esimene kui Trans ei saa arvestada nende summadega, järgmine aasta on ka samuti nulliga lahtris "Laekumised Euroopast". Kuid sellegi poolest Transi hooajavaheline üleminekutekampaania meenutab neid aegu, mil Trans oli Eesti jalgpalli eliitklubi. Tõtt öeldes, kõik mängijad kes on liitunud Transiga sel talvel pole mingit staarid, vaid Valeri Bondarenko poolt mullu palju kirutud nn tasuta mängijad. Isegi Smiško ja Jahhimovitš kogu lugupidamise juures ei ole enam need, keda jumaldasid Eesti vutifännid paar-kolm aastat tagasi. Küsimus on ka selles, et mida nad tõesti oskavad klubis, kus neile loodetakse ja oodatakse palju, kui mitte öelda et võimatut.... Talvel Transiga liitunud on ka Roman Protassov, kes mängis vaid madalamates liigades Venemaal, Vitalijs Zils, kes ründajana lõi Lätis sama palju väravaid kui palju lõi näiteks Viktor Plotnikov või Maksim Bazjukin.

Absoluutselt tundmatu Kilikevitš, käivad jutud veel paarist tulijast, ent kuues meel siiski ütleb, et juba juuniks pääsevad kõik eelmainitud õnnelikult koju. Nädal enne hooaja algust pidas Trans kontrollmängu Vändra Vapruse vastu, mille võitis 1-0 ja sel nädalal on jõudnud ka oma noortetiimiga madistada, samuti 2-1 võit Transile, kuid klubi juhtkond nähtuga rahule ei jäänud. Pigem vastupidi. Seega mis ootab Transi ees juba täna? Sõltub pigem ilmast ja vastasest, kui Pärnu Linnameeskond astub Kalev-Fama staadion kunstmurule värisevate käte-jalgadega, siis kindlasti ootab Transi edu. Kui aga näitab iseloomu, siis asi võib kurvalt lõppeda, isegi veelgi kurvem kui eelmise aasta esimene kodumäng Tallinna Kalevi vastu, kus Trans lõi viigivärava alles viimasel lisaminutil.

Key-man: Artjom Škinjov
Tahaks uskuda, et Artjom tuleb ja teeb! Vähemalt talvel oli mees suurepärases hoos ning talvega tegi suure sammu edasi nii platsil kui ka mentaalses mõttes. Kuigi Transil on Kilikevitš ja Zils, sekub Škinjov esimesel võimalusel ka pingilt mängu ja näitab Jagudinile, et pole mõtet raha välismaalaste peale kulutama!


Focus on Pärnu

Ütlen ausalt, et Pärnu tõus eliitliigasse on minu jaoks suureks üllatuseks olnud. Tabasin end mõttelt, et kuidas saab Pärnu sellise mänguga tõusta?! Ok, brasiilia jalgpall võib olla tõesti kaasahaarav, kuid ei meenu mulle mil brasiilia pallivõlurid mängisid kohutavalt kaitses. Pärnu esiliigas sai ca 80 väravat enda võrku ja paneb mõtlema palju lööb näiteks keegi osavam meeskond neile. Ega meil PL's ei mängi Puumad ja muud Vaprused. Talvel Pärnu üritas vaevaga pooleks tiimi komplekteerida, kuid piirdus kõik madalamate liigade ja paari veteranide kutsumisega. Väravavaht jäi samaks, poolkaitse ka rõõmu väga ei paku, ainult Kristen Saartsi toomine suvepealinna rendile võib anda mingisugust lootust et võrku sahistatakse.
Ka treeneri kandidatuur on natuke kahtlane. 
Lelovi ajastu Floras lõppes vägagi kurvalt. Kuid siiski Pärnul on lootust punktile. Võidust oleks tõesti ennatlik rääkida, kuid hea õnne korral saab Pärnu hea kaitsetööga Narvast uhke viigitulemusega lahkuda. Pärnu poolt võivad mängida ilmaolud - Pärnus Mai staadionil tingimused uuele murukattele vaatamata kehvad, hasart, adrenaliin.

Keyman: Kristen Saarts
Tõesti raske on konkureerida selliste mõttegigantidega nagu Teever, Saag - seega laen kodulinna oli ainus mõistlik otsus noore ründaja jaoks, kes on selgelt liiga osav esiliiga jaoks, kuid liiga toores valitseva meistri põhikoosseisu jaoks. Pärnus on tal võimalused mängida palju ta tahab, lüüa väravaid palju ta saab ja tõusta meeskonna liidriks.


Tactical keys

Narva Trans Im westen nicht neues vana hea 4-2-3-1, küsimus vaid selles et kes kus mängib. Sõprusmängudes Andrejev vasakkaitsja asemel mängis 10 numbri kohal, Tamberg pallis vasakul ja Avdeev oli kaitsepoolkaitsja. Avdeev selles mängus ei osale seega oletame, et Kaljumäe jõuab natuke paindlikumalt käituda ning laupäeval kaks kuud Infonetiga trenni teinud ja sealt kinga saanud mitmekordne meister jalgpallis saab olla Narvale abiks 

Pärnu LM 4-4-2 Kuigi Pärnu on mänginud talvel 4-4-2 formatsiooniga julgen väita et Transi vastu formatsioon võiks olla selline 1-9-0-1, kuigi ilma naljadeta 

by W.U.