Saalijalgpalli publikurekord: Narva või Sillamäe?

Angelo PalmeriComment

Roman Gnibida RdS´i jaoks.
Allikas: Narva linnaportaal TEMA.EE
Tõlgitud vene keelest eesti keelde Roman Gnibida poolt ekslusiivselt  RdS'i jaoks.

13. märtsil Sillamäel Kalevi Spordikeskuses toimus Triobet Saaliliiga playoff´i esimene kohtumine SJK Dina ja Tallinna SK Augur Enemati vahel. Arvuka publiku rõõmuks võitis kodumeeskond seisuga 4-2 kodumeeskonna kasuks.

Futsali mängud on alati olnud ülipopulaarsed Ida-Virumaal. Statistika järgi 5 kõige suurema pealtvaatajate arvuga saalijalgpallimatši toimusid just Ida-Virumaal. Üle eestiline publikurekord - 576 pealtvaatajat - sai püstitatud 2 aastat tagasi Narvas, kui toimus play-off´ide finaalseeria otsustav kohtumine Narva Unitedi ja Tallinna Anži vahel.

2013 a. Finaal. Narva United – Anži Tallinn. 576 pealtvaatajat. Foto:Narva United Facebook

SJK Dina ja Augur Enemati mängu ametlikus protokollis on pealtvaatajate numbriks 730. Kas tegemist on Eesti futsali uue publikurekordiga?

Antud numbriga ei ole nõus Narva futsalisõbrad. Narvakate sõnul Sillamäel oli tõesti arvestatav hulk pealtvaatajaid kohal (soliidne fännidessant tuli ka Narvast), kuid info 730-st pealtvaatajatest ei vasta tõele.

Informatsiooni pealtvaatajate arvu kohta kannab protokolli mängu inspektor. Info põhineb kas inspektori enda kogutud andmete põhjal või vastavalt kodumeeskonna vastutava isiku esitatud andmetele. Reeglina külastatavus on korralik nii Narvas kui ka Sillamäel ning inspektor pöördub kodumeeskonna esindajate poole publiku kohta info saamiseks.

Tuleb välja, et mängude külastatavust fikseeritakse võõrustajate sõnade kohaselt. Kuidas siis info kogutud saab?

Küsimusele vastavad Narva United´i ja SJK Dina esindajad.

Alekstandr Dmitrijev (Narva United): 'Kodumängudel iga teise poolaja alguses meie meeskonna esindaja loeb "visuaalselt" inimesi üle. Tegelikult see protsess ei ole üldse keeruline. Näiteks 300 inimese üle lugemiseks läheb ca 3 minutit aega. Muidugimõista suurema rahvamassiga kaasneb ka suurem ajakulu. Selle hooaja play-offi´i veerandfinaalis mängisime koduväljakul SJK Dina vastu. Tribüünidel oli 457 inimest. Lugemiseks läks ca 5 minutit.'

Kuidas veel saab hankida enam-vähem täpset infot? Näiteks võib lähtuda maksimaalsest tribüünide/saali mahutavusest ehk siis saali maksimaalne mahtuvus miinus vabad kohad ja püsti seisvad pealtvaatajad.

“Rekordimängu” ajal, mis toimus 2 aastat tagasi, pealtvaatajad seisid lausa kahel real tribüünide ülarindel. Mõned seisid ka väljaku nurkades. Õnneks meie kodusaal on piisavalt avar.

Nikolai Toštšev (SJK Dina): 'Kui me räägime 13. märtsi mängust, siis info kandis protokolli inspektor. Kui teil on küsimusi pealtvaatajate arvu kohta - pöörduge EJL-i poole.'

Eduard Rõžov, mängu inspektor: 'Informatsiooni pealtvaatajate arvu kohta kannab protokolli kohtunik. Andmed publiku kohta esitasin mina. Sillamäe spordikompleksi mahutavuseks on 710 istekohta. Teise poolaja alguseks olid tühjad istekohad küll olemas, kuid oli ka inimesi kes seisid ülarindel.'

Arvutus: saali mahutavus (710) miinus tühjad istekohad pluss üleval seisnud inimesed.

Olukorda aitavad pisut selgemaks teha mõned pildid. Klõpsud on tehtud paar minutit enne esimese poolaja lõppu. Piltidel on kaardistatud tribüünide sektorid ning pealtvaatajate arv.

Narva United – SJK Dina Sillamäe, 14.02.15. 457 pealtvaatajat. Foto: TEMA.EE

Olukorda aitavad pisut selgemaks teha mõned pildid. Klõpsud on tehtud paar minutit enne esimese poolaja lõppu. Piltidel on kaardistatud tribüünide sektorid ning pealtvaatajate arv (gallerii siia alla).

Fotod: TEMA.ee

Vaadates ülaltoodud pilte näeme, et ühel tribüünil oli 228 inimest, vastastribüünil 286. Kokku jälgis mängu 514 pealtvaatajat. Paistab, et uut rekordit ikkagi ei ole sündinud, kuid suur publikuhuvi on tohutult positiivne faktor.

Mis edasi saab?

Formaalselt SJK Dina ja SK Augur Enemati esimene finaalmäng on läbi aegade populaarseim saalijalgpalli kohtumine Eestis.

Kas on see õiglane? Suurt vahet pole, sest Mäng võidab igal juhul.